ODDÍL BADMINTONU

    PRVNÍ ODDÍL
    Trenér:         Zbyněk Lecián

    Členové:      Katka Klimešová
                        
Vít Čarvaš
                        
František Vrbacký
                        
Jan Klusoň
                         Jakub Vrbacký
                         Marek Šlapanský

    Trénují:      neděle 800 - 1200 hod. od října do března
                     
                    
   

Počátkem měsíce října roku 2010 začalo několik nadšenců provozovat badmintonový sport. Vedoucí družstva Pavel Vrbacký oslovil doslova několik průkopníků tohoto sportu v Lelekovicích, ze kterých vzešel základ budoucího amatérského týmu. Byli to: Lenka Vrbacká, Jana Klusoňová, Margita Vrbacká, Tomáš Vrbacký, Vít Čarvaš, František Vrbacký, Jan Klusoň, Marek Šlapanský a Jakub Vrbacký.

        Díky vstřícnosti Sokola Lelekovice, který poskytl volné hodiny v místní sokolovně, začalo družstvo pravidelně trénovat dvakrát týdně. Ke zdokonalení pohybu na kurtu a nácviku správných úderů byl pozván kvalifikovaný trenér z badmintonového oddílu Veselý Jehnice. Tréninkové úsilí vyvrcholilo sehráním několika přátelských zápasů se Smartlife Řečkovice, Sokolem Čebín a Orel Řečkovice. Na podnět Zbyňka Leciána se vedoucí družstva rozhodl zorganizovat amatérskou soutěž smíšených družstev. S pomocí lídrů ostatních týmů vznikla počátkem prosince Sokolská amatérská badmintonová liga smíšených družstev (SABL), za účasti Sokola Kuřim, Sokola Lomnička, Sokola Čebín, Sokola Lelekovice, Sokola Moravské Kninice a Sokola Česká. Hned vzápětí vznikly internetové stránky, které podrobně informovaly o veškerém dění v soutěži http://sabl.webnode.cz/.

        Počátkem měsíce listopadu se mimo to utkáváme se Sokolem Česká v tzv. „Vyzývacím poháru“, kdy těsně prohráváme 4:5 na zápasy.

        Od poloviny ledna do konce března jsem sehráli pět mistrovských utkání v již zmiňované SABL a to se střídavými výsledky. Po závěrečné, kole jsme se umístili na 4. místě. Náladu jsme si vylepšili výhrou v odvetě v již zmiňovaném „Vyzývacím poháru“, kde jsme v posledním zápase letošní sezony vyhráli 6:3 a pohár na půl roku přivezli zpět do Lelekovice.

        Kromě zápasů družstva bych rád vyzdvihl několik úspěchů našich hráčů na turnajích v rámci tohoto regionu. Předně všeho 1. místo Tomáše a Pavla Vrbackého v novoročním turnaji ve čtyřhře v Lelekovicích, dále pak 1. místo smíšeného páru Lenka a Pavel Vrbacký na turnaji „Čebínský plácal“ v Čebíně. Za nimi nezaostaly i ostatní páry Jan Klusoň - Vít Čarvaš a Jana Klusoňová - Jan Klusoň pátými místy na těchto turnajích.

        Na závěr bych chtěl všem hráčům poděkovat za příkladnou reprezentaci Sokola Lelekovice

Přeji pevné sportovní zdraví do další badmintonové sezóny.